با حسام الدین آشنا چه کنیم؟

با حسام الدین آشنا چه کنیم؟

هر وقت که آشنا را می بینی، ذهنش پر از جرقه و پرسش است و دارد روی طرحی تازه، تیم می بندد. احتمالا روحانی ، مشتری همین زایندگی است.

حاج حسام، مثل خیلی عقلای ایران، لابد نگران تفرقه داخلی است. می داند آشتی، از نان شب واجب تر و از ثریا دورترست. از خود می پرسد که برای تقویتِ فکرِ آتش بسِ داخلی، چه باید کرد؟ معلم ارتباطات است. میان ابزارهای حرفه خودش، دنبال راه چاره می‌گردد. سمبل! مهندسی یک سمبل جذاب! این کاریست که ازو می آید. خوب حالا کدام سمبل؟ می ماند در خماری یافتن یک ایده جذاب… بد دردیست درد خماری!

مشهد .. مجلس ختم .. آشنای شدیدا این طرفی .. آقای جنتی اساسا آن طرفی .. جرقه می زند.. نمایشِ نهایتِ خضوع و اخوت از سوی این به آن ! یک ضربه سمبلیک چشمگیر به بنای جنگ جناحی!
نیتی خیر، با انتخاب ابزاری نامناسب خراب می شود. نه می گذارد و نه بر می دارد، خم می شود و دست آقای جنتیِ بهت زده را می بوسد.

دست بوسي، نه مقتضای روحانیت او و نه سازگار با اخلاق اصلاح طلبی است. وقتی فقیه بزرگ شیعی ، آقا علی سیستانی، آنرا نفی می کند، بوسیدن دست کوچکترها چه وجاهتی دارد؟ ملت ایران خیلی هزینه کرده تا “فره ایزدی” را وانهد و صاحبان قدرت را از لاهوت اساطیری به مقام ناسوتی “انسان جایز الخطاو پاسخگو” نزدیک کند.

آقای من که شما باشی، آدمیزاد، در ایام زندگیش روزهایی دارد که خودِ خودش نیست. در این “روزهای کشمشی” ، کارهایی می کند که ازو بعیدست. کدام یک از ما بنی البشر، چنین روزهایی نداشته ایم؟ روز مشهد، روز آشنا نبود.

حال با او چه کنیم؟ اول آنکه باید سفت و محکم از دست بوسی سیاسی تبری جوییم. اما آشنا را نکُشیم و نگهش داریم برای روزهایی که به کار آید. خدماتش وخصال نیکویش را به یاد آوریم. یک امتیاز منفی، کنار چند امتیاز مثبتش یادداشت و غائله را تمام کنیم. البته هر وقت دیدیمش، سر به گوشش خواهیم نهاد و از آن لطیفه های روح پرور، نثارش خواهیم کرد تا او باشد يك جماعتي را سنگ روي يخ نكند.

اصلاحات، آدمهای ایرانی را مصرف نمی کند. با آنها کار، از آنها حفاظت و خطاهایشان را مدیريت می کند. بالغ شویم و رواداری را از داخل خانواده اصلاحات کلید بزنیم. آشنایِ ما اشتباه کرد اما هنوز سفت و سخت، حسام آشنای خودمان است.
این آغوش، برای همه ایرانیان جا دارد .

«محمدحسین کریمی پور» انصاف نیوز

حسام الدین آشنا - آیت الله جنتی

درباره نویسنده

4175مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پايگاه خبري - تحليلي هيوانیوز. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی