عملکرد فراکسیون امید در رای اعتماد به کابینه دوازدهم ناامید کننده بود/ لابی ها و سفارشات ميان نمايندگان بر خواست مردم ارجحیت داشت

عملکرد فراکسیون امید در رای اعتماد به کابینه دوازدهم ناامید کننده بود/ لابی ها و سفارشات ميان نمايندگان بر خواست مردم ارجحیت داشت
پس از معرفی اعضای نسبتا محافظه کار کابینه دوازدهم توسط رئیس جمهور به مجلس، برخی امیدواربودند با رایزنی نمایندگان مجلس به طور خاص فراکسیون امید ترکیب وزرای پیشنهادی دولت به نفع اصلاح طلبان اصلاح شود اما رای اعتماد به برخی وزرای نزدیک به اصولگرایان و رای مخالف به بیطرف وزیر پیشنهادی اصلاح طلب در کابینه در میان لابی های متعدد باعث ناامیدی درمیان فعالان این جناح شد.
 
در این رابطه احمد شیرزاد در گفتگو با سايت روزنو با بیان این موضوع که  عملکرد مجلس و در اصل فراکسیون امید در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت بسیار ضعیف و نشان دهنده عدم توجه آنان به خواست مردمی است که آنان را انتخاب کردند، می افزاید: عملکرد فراکسیون امید در مجلس نشان داد لابی ها و سفارشات برای نمایندگان بر خواست مردم انتخاب کننده شان ارجحیت دارد وگرنه به سادگی به جای اینکه رای عدم اعتماد به بیطرف دهند ، مهر عدم اعتماد را بر برگه وزرای معرفی شده اصولگرا می زدند.
این فعال اصلاح طلب با اشاره به اینکه در احتمالات بدگمانانه پیش از رای گیری در مجلس نیز همین امر پیش بینی می شد دقیقا بدترین عملکرد از سوی فراکسیون امید تحقق یافت، می گوید: چرا ؟ آیا این به دلیل لابی گری های دولت در گرفتن رای اعتماد برای کابینه ای که در شان ۲۴ میلیون رای باشد نیست؟ همراهی با رئیس جمهور به چه قیمت ؟ به قیمت کنار زدن خواست مردم و انتخاب کردن خواست رئیس جمهور؟ فراکسیون امید مجلس بجای اینکه رئیس جمهور را تحت فشار گذارد تا کابینه اش را مطابق با مطالبات ملت بچیند بله قربان گوی دولت شده است؟
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با مطرح کردن این موضوع که مردم این طرز عملکردها را فراموش نخواهند کرد و این نمایندگان فراکسیون امید هستند که مجددا به رای مردم حوزه انتخابیه خویش نیاز خواهند داشت، معتقد است: دلیل قانع کننده فراکسیون امید اصلاح طلبان در رای اعتماد بالا به وزیر کشور و عدم رای اعتماد به بی طرف چیست؟ ملت پیش از انتخابات شعار دادند تکرار می کنیم، آیا این پاسخ مجلس نشینان به تکرار می کنیم ملت است؟ ملت هم نمایندگان خویش برای مجلس را انتخاب می کنند هم رئیس جمهور را، اما توقع مروم از منتخبانشان این است که وقتی رئیس جمهور به دلیل فشارها و محدودیت ها مسیری غیر از آنچه وعده داده و خواست مردم است طی می کند نمایندگان مجلس به آن انتقاد کنند نه اینکه با وی همراهی کنند.
شیرزاد در پایان با طرح این سوال که رئیس جمهور گفت که می خواسته ۳ وزیر زن داشته باشد اما نشد ! آیا این وظیفه فراکسیون امید نبود که رئیس جمهور را وادار به جواب دهی کند که چرا نشد؟ خاطر نشان می کند یا اینکه ایشان را مجبور کند که جواب دهد چرا از اقلیت های جامعه در کابینه نیستند؟ آیا این انتظار مردم از نمایندگان خویش نیست؟ به هر حال عملکرد مجلس و مخصوصا فراکسیون امید در دادن رای اعتماد به کابینه دوازدهم ناامید کننده بود و امیدوارم که در آینده بهتر از این شود.

درباره نویسنده

4175مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پايگاه خبري - تحليلي هيوانیوز. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی