سلیمی سرپرست شهرداری تهران شد/دلیل تاخیر در تائید حکم نجفی چیست؟

سلیمی سرپرست شهرداری تهران شد/دلیل تاخیر در تائید حکم نجفی چیست؟
 رییس شورای شهر تهران درخصوص آخرین وضعیت امضای حکم نجفی شهردار تهران توضیحاتی را ارائه کرد. همچنین از سوی شورای شهر، سلیمی به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب شد.
 
به گزارش آفتاب‌نیوز، محسن هاشمی‌رفسنجانی در ابتدای جلسه دوم شورای شهر پنجم با بیان اینکه با کمک دولت می‌توانیم خدمات بهتری به مردم علی‌الخصوص مردم پایتخت ارائه کنیم، در مورد سرپرست شهرداری تهران گفت: در روز چهارشنبه پس از مراسم تحلیف تمام مدارک نجفی به عنوان گزینه نهایی شهرداری تهران به وزارت کشور ارسال شد و طی مکالمه‌ای که با رحمانی فضلی داشتم، وزیر کشور اعلام کرد که همان روز چهارشنبه مدارک نجفی را به مراجع ذی‌صلاح ارسال کرده و منتظر جواب هستند که امیدواریم هرچه زودتر پاسخ‌ها واصل شوند تا نجفی را در دفتر کار شهردار ببینیم.
 
 
 
رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه به طور جد پیگیر آن هستیم تا حکم نجفی به عنوان شهردار تهران امضا شود، گفت: اما این پروسه زمان‌بر است و باید براساس آیین‌نامه وزارت کشور و شورای شهر تهران نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم.
 
سلیمی سرپرست شهرداری تهران شد
 
با رای اعضای شورای شهر تهران مصطفی سلیمی به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب شد. سلیمی با ۲۰ رای موافق و یک رای سفید سرپرست شهرداری شد.
 
پاسخ وزارت کشور
 
به گزارش آفتاب‌نیوز، پیش از این خندان‌دل معاون وزیر کشور درباره دلیل عدم صدور حکم نجفی گفته بود: همه اقدامات و مکاتبات قانونی و اداری لازم برای صدور حکم شهردار تهران، در وزارت کشور انجام شده و به محض طی سایر تشریفات قانونی، حکم آقای نجفی از سوی وزیر کشور امضاء خواهد شد.  بلافاصله پس از انتخاب شهردار تهران در شورای شهر، فوراً دستور لازم از سوی وزیر کشور صادر و تشریفات قانونی مرتبط، مطابق مقررات، پیگیری شده است.
 
وزیر کشور: برای صدور حکم نجفی منتظر نتیجه استعلام هستیم 
 
عبدالرضا رحمانی‌ وزیر کشور نیز امروز در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال جماران مبنی بر امضای حکم محمدعلی نجفی برای شهرداری تهران گفت: باید تشریفات و مراحل قانونی طی شود، نامه ایشان چهار شنبه بعد از ظهر به دست ما رسیده است بنابراین یک مقدار مراحل اداری زمان می‌برد. در مورد حکم هم هر وقت نتیجه استعلام به ما برسد ما در خدمتیم و منتظر نتیجه استعلام هستیم.
 
واکنش نجفی
 
محمدعلی نجفی نیز پیشتر درباره صدور حکمش درباره شهرداری تهران از سوی وزارت کشور گفته بود: این یک فرایند قانونی است که شورا نظر خود را به وزارت کشور ارسال کرده و پس از طی شدن فرایند قانونی، وزیر کشور حکم مربوطه را صادر می‌کند، اما من خبر جدیدی در این زمینه ندارم. 

درباره نویسنده

4175مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پايگاه خبري - تحليلي هيوانیوز. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی