دومین نشست وزیران خارجه ایران و ۱+۵ برگزار شد

دومین نشست وزیران خارجه ایران و ۱+۵ برگزار شد

دومین نشست وزیران خارجه ایران و ۱+۵ عصر روز چهارشنبه به وقت نیویورک در حالی آغاز شد که در  ۲۴ ساعت گذشته شاهد هماوردی مواضع و سخنرانی‌های مقامات ایران و آمریکا در دفاع و حمله به برجام بودیم.

در این نشست که در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار گردید، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا حضور داشتند.

در همین حال، فرانس پرس از نخستین دیدار رو در روی «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و «رکس تیلرسون» همتای آمریکایی وی در یکی از سالن های سازمان ملل متحد برای صحبت پیرامون برجام خبر داد.

این دیدار در حضور «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه ۵ کشور دیگری که در امضای توافق هسته ای ایران دخیل بوده اند، صورت می گیرد.

 ظاهرا هیچ یک از وزرای خارجه، پیش از آغاز نشست به سوالات متعدد خبرنگاران پاسخ نداده است و تنها ظریف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا جلسه امروز خشن خواهد بود» با خنده پاسخ داده است «خشن؟»

نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۵ فرصتی خواهد بود تا ظریف و تیلرسون درباره توافق هسته ای که با بی مهری دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایران مواجه است، بحث و تبادل نظر کنند.

این نشست بامداد پنج شنبه پس از حدود یک ساعت پایان یافت.

درباره نویسنده

4175مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پايگاه خبري - تحليلي هيوانیوز. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی