رییس جمهوری: پیام تخت جمشید ‘ما می توانیم’ است

رییس جمهوری: پیام تخت جمشید 'ما می توانیم' است

رییس جمهوری که از مجموعه جهانی تخت جمشید فارس دیدن می کرد، گفت که پیام این اثر باستانی ‘ما می توانیم ‘ است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در دومین روز از سفر خود به استان فارس در بازدید از این مجموعه جهانی اظهار داشت: این آثار تاریخی می خواهد به ما بگوید این ملت، ملت بزرگی است که هرکار بزرگی را می تواند به خوبی انجام دهد.

وی افزود: پیام این آثار و نماد به ملت ایران، پیام باور است و همه اینها نشان می دهد علم و فناروی و هنر از هزاران سال پیش در این سرزمین وجود داشته است.

رییس جمهوری ادامه داد: ملتی که از چند هزار سال پیش دارای این قدرت فکری، طراحی و دارای این همه فناروی سطح بالا بوده، امروز هم می تواند به راحتی از همه مشکلات عبور کند.

دکتر روحانی بیان کرد: این که این سنگ های بزرگ با تناژهای بسیار سنگین از کوه های اطراف چگونه به این مکان آورده شده نشان دهنده این است که ملت ما، ملت بزرگی است و آنهایی که این آثار را آفریدند فرزندان این مرز و بوم بودند.

وی اظهار کرد: ما افتخار می کنیم به ملیت ایرانی به فرهنگ اسلام و امروز هویت ما باید هویت اسلامی و ایرانی باشد.

رییس جمهوری افزود: یکی از فوایدی که این آثار دارد، جذب گردشگر است و بنا بر آمارهای موجود، تعداد گردشگران این اثر تاریخی در سال 92 دو برابر سال 91 بوده و در سال 93 دو برابر سال 92 و قاعدتا این رقم در سال 94 هم همین خواهد بود.

رییس جمهوری اضافه کرد: این آمار تصاعدی نشان می دهد این مکان تاریخی جاذبه بسیار بزرگی برای جذب گردشگر دارد اما مهمتر از جاذبه این آثار، جاذبه مردم با محبت ، مهربان و فرهنگ دوست استان فارس و شیراز است.

دکتر روحانی ادامه داد: دولت نیز دو وظیفه دارد که یکی صیانت و حفظ این آثار است و برای این مهم هرکاری که لازم باشد از جمله تخصیص بودجه انجام می دهد.

رییس دولت تدبیر و امید بیان کرد: وظیفه دیگر دولت، تکمیل این آثار است زیرا بدون شک در کنار این آثار برج و بارو ها ، آثار شهرهای ، ورودی و خروجی های یادمان های اطراف این یادمان است که باید به تدریج آنها را تکمیل کنیم و آنها همه جاذبه های خاص خودش را دارد.

رییس جمهوری و هیات دولت نهم اردیبهشت 94 شانزدهمین سفر استانی به فارس را آغاز کردند.

درباره نویسنده

4175مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پايگاه خبري - تحليلي هيوانیوز. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی